30 sierpnia 2014

154. We were on a something, now I left with nothing at all

Siemka ! Wróciłam. Dziś tylko jedno zamówienie, (niestety) jeden szablon wolny, kilka sztuczek z kodem CSS (jeśli ktoś chce. Mam nadzieję, że notka wam się spodoba i coś wam się z niej przyda. Let's go!

Zamówienie dla Melanii Zabini
Tak jak chciałaś minimalistyczny. Może ci się nie spodobać, a wtedy ja zrozumiem. Nie umiałam wykonać nagłówka trójkąta z tych zdjęć, więc zrobiłam taki nagłówek, mam nadzieję, że nie jesteś zła. 


Szablon wolny:
Szablon minimalistyczny, w niebieskich odcieniach z Luke'iem Hemmingsem. Wykorzystałam słowa z piosenki Rona Pope - A drop in the ocean. Nagłówek jest bardzo mały. Układ lewo kolumnowy. Jest tu jedna sprawa do wyjaśnienia. Menu to gadżet HTML/JavaScript. W tym szablonie akurat podane są strony do mojego próbnego bloga, więc jeśli chcecie zmienić strony wytłumaczę wam to w krótkiej instrukcji.
1. Wchodzicie w Układ
2. Klikacie gadżet Menu.
3. Pojawi się kod (oczywiście to tylko jedna linijka, dla przykładu):
<a class='navi' href='http://gwiazdnaszych-wina.blogspot.comp/bezowo.html/'>Beżowo</a>
4. Czerwony tekst to link, który jest odnośnikiem do strony, więc tekst zaznaczony na czerwono zamieniacie na swój link. Tekst zaznaczony na zielono to nazwa strony, więc to zmieniacie na tekst taki jaki chcecie, jednak radzę, aby nazwa była krótka.
5. Klikacie "Zapisz" i gotowe.

Nieruchoma kolumna:
Przykładem jest mój blog Ally Fray. Kolumna prawa i lewa, oraz nagłówek są nieruchome.
Do tego potrzeba nam zwykły kod CSS. Jest to komenda "fixed". Wchodzimy w Szablon/Dostosuj/Zaawansowane/Dodaj arkusz CSS. Mamy podstawowy kod:
.column-left-inner {
position: relative;
left: 20px;
top: 10px;}
Słowo relative oznacza, że kolumna zostaje w tym samym miejscu, dlatego też słowo oznaczone kurywsą zamieniamy komendą "fixed". Następnie ustalamy wartości według własnych upodobań i proszę bardzo mamy nieruchomą lewą kolumnę. 

Rozsuwane litery w linku:
Jest taki efekt (według mnie, najprostszy jaki może być), gdzie literu linku po najechaniu rozsuwają się. Jest to bardzo proste.
a:hover {
letter-spacing: 3px;}

Wiem nie jest to dużo (tak jak ja dodaję), ale tylko na tyle było mnie stać. Mam nadzieję, że wam się podoba zamówienie i szablon wolny, oraz, że może użyjecie tych dwóch kodów (kiedyś). Więc jeśli chcecie możecie napisać, a w następnej notce też mogę dodać jakieś kody. Zapewne jak zauważyliście mój staż dobiega końca, ponieważ za osiem dni będzie wiadome czy zostaję na stałe. Jednak przed tą ważną decyzją, dodam jeszcze jedną notką, dokładniej we wtorek (po lekcjach).

Przyjmę pięć zamówień!
(Zgodnych z regulaminem!)

3 komentarze:

 1. Nick: pandaholic-
  Adres bloga: http://dorota-nevergiveup.blogspot.com/
  Tematyka bloga: azjatycka
  Hasło: Umarłem, ale żyję.
  Układ: lewokolumnowy (dwukolumnowy)
  Barwy: brąz z różanymi obwódkami i czarną czcionką eventualnie coś jasnego dopasowanego do typów tła które wysłałam :)
  Cytat: In life, there are things worth fighting to the end.
  Obrazki ( nie mogą być mniejsze niż 500x350! ):
  Koncepcja: nie ruchome tło (https://imagizer.imageshack.us/v2/345x467q90/661/lKhftH.jpg albo http://imagizer.imageshack.us/a/img673/3986/RGBACi.gif), karty u góry, nagłówek (https://imagizer.imageshack.us/v2/592x395q90/537/wnPdBb.jpg albo https://imagizer.imageshack.us/v2/650x407q50/537/FP2aqz.jpg) a na nim mój cytat i ewentualnie nazwa bloga czyli 永不放棄《Never Give Up》chińskie znaki mogą być w fajnej jakiejś czcionce którą mogę podesłać drogą meilową ;) , obrazki/zdjęcia w notkach po najechaniu rozwijają rogi.. Pokaże mniej więcej mój zamysł https://lh5.googleusercontent.com/-Dq3uSaTaaw0/VAEF_zbBa3I/AAAAAAAAJtU/cLy-57bY7qg/w552-h486-no/3759541328374461.jpg.png
  Dodatki: Button może to być jakikolwiek obrazek pandy albo zdjęcie nagłówka :)
  Kontakt : email - dorota.poplawska@hotmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nick: Yoshi
  Adres bloga: http://havenyaoi.blogspot.com/
  Tematyka bloga: yaoi
  Hasło: Umarłem, ale żyję
  Układ: prawokolumnowy
  Cytat: Love forever
  Obrazki: http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/a5/46/bb/a546bb276fd761c0aac52aa89d386f4f.jpg oraz http://24.media.tumblr.com/tumblr_loacw0hznn1qllxxro1_500.jpg
  Koncepcja: Chciałabym by lista kart znajdowała się po lewej stronie. Postacie chciałabym by były wkomponowane w fioletowo-granatowe tło z głębokimi odcieniami. Chciałabym aby był zachowany kontrast między postaciami, skórą a włosami. Chociaż nie wiem czy to dobry pomysł, dlatego zdaję się na Ciebie bo nie wiem jak to by wyglądało. Ikony użytkowników w komentarzach chciałabym by były okrągłe. Czcionka przejrzysta. Ramki zdjęć dodawanych na stronie bloga lub notce prosiłabym by były niestandardowe.... takie fikuśne ale pasujące do szablonu. Jeśli coś by nie pasowało to, tak jak wspominałam, zdaje się na Ciebie :)
  Dodatki: button
  Kontakt: GG - 47737738
  Mam nadzieję, że prawidłowo wypełniłam zamówienie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nick: Vitaminka Styles
  adres: http://love-will-remember321.blogspot.com/
  tematyka: One Direction
  hasło: umarłem, ale żyję
  układ: lewokolumnowy
  cytat: Miłość pamięta
  obrazki:

  http://1.bp.blogspot.com/-zgaOA5zS20k/UuPZ1zHi6zI/AAAAAAAACCI/bohA07QScxk/s1600/Ariana-Grande-Matt-Jones-Photoshoot-for-Cosmopolitan-February-2014-4.jpg

  http://larryshippers.blog.pl/files/2013/06/1d-harry-harry-styles-hazza-Favim.com-671056.png- możesz dodać takie jakie tobie będą odpowiadać :)

  chciałabym by dominowały kolory ciemne z ciepłymi
  w tle jakies miejsca : las, miasto, zamek co kolwiek

  kontakt: e-mail hania.szarzec@op.pl lub fb https://www.facebook.com/karolina.szarzec no albo Twitter @Harolina1

  Dziękuję!!!

  OdpowiedzUsuń